• Osiągnięcia

    2017

    • World Music and Dance Festival „Worlds Meet  Japan” (WMJ) – Hakodate Japonia (31.07-16.08.17)
    • International Festival „Rancho Folklorico de Paranhos” – Porto Portugalia (29-31.07.17)

    2016

    • VIII Międzynarodowy Festiwal Tańca Ludowego „Sudmaliņas” w Rydze (02-07 Lipca 2016)
    - 1 miejsce

    Zapraszamy do obejrzenia filmów i zdjęć:
    - Krakowiak
    - Sącz
    - Zdjęcia

    Informacja w Głosie Wielkopolskim.

    Projekt współfinansowany ze środków miasta Poznania.

    2015

    • V Światowe Mistrzostwa Folkloru „World Folk 2015” (20-30 sierpnia 2015)
    - Złoty medal w kategorii zespołów folklorystycznych muzyczno-wokalno-tanecznych
    - Grand Prix Festiwalu – „Golden Orpheus”
    - Tytuł: Absolute World Championship of Folklore 2015

    Film promocyjny

    2014

    • Certyfikat „Najlepsze w Polsce” za kultywowanie folkloru wielkopolskiego na scenach Polski, Europy i Świata (Listopad 2014)

    • Tournee po Nowej Zelandii (zespół odwiedził kilka miast: Auckland, Wellington i Christchurch). Na koncertach zgromadziła się liczna Polonia – wyjazd zrealizowano dzięki grantowi Ministerstwa Spraw Zagranicznych (Listopad 2014)

    • Koncert w europejskiej stolicy kultury- Umea, Szwecja (Wrzesień 2014)

    • Zespół „Poligrodzianie” odznaczony medalem „Zasłużony dla Politechniki Poznańskiej” (28 maja 2014)

    • Międzynarodowy Festiwal – „San Isidro abre sus puertas al Mundo” (8-15 kwietnia 2014)

    • Tytuł Ambasadora Wielkopolskiej Kultury – Nadany przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego

    2013

    • THE BEST CREATIVE AND ARTISTIC FOLK ART PERFORMANCE IN EUROPE 2013

    • Światowy Festiwal Folkloru – 1 miejsce - Zduńska Wola, Poland

    • BelFolkArts Festival – Beograd, Serbia

    • VI Encuentro Mundial de Folklore MI PERU –Nazca -Lima –Peru

    • 8 Międzynarodowy Festiwal Sztuki i Folkloru Baoshan – Szanghaj, Chiny (15-22 pażdziernik 2013)

    2012

    • Międzynarodowy Tydzień Kulturalny 2012 w Duderstadt – Niemcy (9-14 Kwiecień)

    • Artistic Tournée – Spain , France – June /July 2012

    • 7th International Sabah Festival w Malezji | Nagrody: MAIN JURY AWARD i THE BEST DANCER AWARD – Female dla Magdalena Grzesiek

    • 20th India Theatre Olympiad : International Theatre Festival 2012 – Cuttack, Indie (12-16 Październik)

    • 12-16 October Cuttact – International Folk Art Exellency Award 2012 for Marzenna Biegala- Howorska

    2011

    • III Poznańskie Kolędowanie Poligrodzian

    • Międzynarodowy Dzień Dziecka w Turcji – Kocaeli

    • V Europejski Festiwal Sztuki Ludowej

    • Cykl „Koncertów Nadwarciańskich”

    • „Voice of Nation” – międzynarodowy festiwal folklorystyczny w Gruzji

    • Tourne folklorystyczne po Francji, Czechach i Węgrzech

    2010

    • 5th International Folk Festival 2010 – Nepal

    • Brensky Valasek – Brno – Czechy

    • „Studenckie tańcowanie” w Olsztynie

    • The International Veterans Folk-Dance Festival “Ohrid Waves”- Macedonia

    • 5th Mediterranean Folklore Dance Festival – Cypr

    • IV Europejski Festiwal Sztuki Ludowej

    • 25-lecie Małych Poligrodzian

    • International Folklore Week – Olpe, Niemcy

    2009

    • V Polsko – Niemieckie Targi Bożonarodzeniowe – Frankfurt

    • X International Folk Encouter – Calama, Chile

    • Cykl Koncertów Nadwarciańskich

    • III Europejski Festiwal Sztuki Ludowej – Poznań/Szreniawa

    • Europeade – Klaipeda, Litwa

    • 9th International Folklore Avalanche – Niemcy

    • LAUREAT podczas Wojewódzkiego Przeglądu Zespołów Folklorystycznych – Nowy Tomyśl

    • Polifestiwal

    • Projekt polsko-rosyjski, Słowiańska Droga – okręg moskiewski

    • International Festival of Culture – Manila, Filipiny

    2008

    • Il Faniciullo e il Folklore- Festiwal Tańczących Dzieci - Paola, Włochy (kwiecień 2008)

    • Koncertach z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja – Wilno, Litwa

    • International Youth Dance Festival w Macau 4-14.07.2008

    • Prazske Folklorni Dny 16-21.07.2008

    • 9a Festa Mundial do Folclore – Brazylia 19.07.-06.08.2008

    • 13th Power Electronics and Motion Cotrol Conference -oprawa artstyczna, EPE-PEMC (1-3.09.2008)

    2007

    • XII Festival Mundial de Danses Folkloriques – Palma de Mallorca, Hiszpania

    • Projekt unijny w ramach programu „Youth In Action” – Terneuzen, Holandia

    • „Lato nad Świną Ogólnopolski Festiwal Folkloru, Świnoujście (I miejsce za całokształt zaprezentowanego programu, wyróżnienie dla kapeli zespołu, wyróżnienie za prezentacje sceniczną obrzędów z regionu Opoczna i Kaszub oraz nagrodę dla kierownika zespołu p. Marzenny Biegała- Howorskiej za choreografię i reżyserię programu).

    • „Artistic Tour” organized by Association Culturelle d´ Echanges Internationaux – Francja

    • „Integracje”- Światowy Przegląd Folkloru – Poznań, Polska

    • I Europejski Festiwal Kultury Narodów – Poznań/Szreniawa, Polska

    • V Wesele Regionalne ( region Kaszuby) – Szreniawa, Polska

    • EXPO CULTURE- UNESCO and IOV – Gyeongju-South Korea,

    • X Poznański Festiwal Nauki i Sztuki – Poznań, Polska

    • X Festival The International OF PROJECTION of Traditional Danses and Musica Pijiquao – UNESCO ad National Section CIOFF, Caracas/ Bolivar, Zulia/ Yaracuy- Republica of Venezuela.

    2006

    • XXVII Festival Internacional do Folclore de Caruaru – Recife, Brazylia

    • The 4th International Youth Folklore Festival – Primorsko – Bułgaria

    2005

    • International Folk Festival – Antwerpen/Hoogstraten, Belgia

    • The 11th Voru International Folk Festival – Voru/Tartu – Estonia

    • 2005 Seoul International youth Dance Festival – Taejon/Seoul – Południowa Korea

    • „Integracje 2005” Światowy Przegląd Folkloru – Poznań, Polska

    • XI Międzynarodowa Konferencja Gospodarcza Polonii – Warszawa / Wałbrzych / Książ Polska

    • I Europejski Festiwal Produktu Regionalnego „ProRegion 2005” Zamek Książ – Wałbrzych, Polska

    2004

    • 15 Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne Szczyrk / Wisła / Żywiec Polska (1 z 3 głównych nagród)

    • 41 Tydzień Kultury Beskidzkiej

    • 14th Ismailia International Folk Festival – Egypt – Italy – Mediolan

    • Rassegna Internazionale del Folclore „Sport Tradizioni” Olgiate Molgora Mediolan, Włochy

    • Światowa Konferencja Gospodarcza Polonii – Warszawa/Pułtusk, Polska

    2003

    • Ogólnopolski Przegląd Zespołów Folklorystycznych – Łowicz, Polska (I miejsce)

    • Regionalny Przegląd Zespołów Folklorystycznych – Nowy Tomyśl, Polska (I nagroda)

    • Folk Dance Festival – Heijen – Holandia

    • Artistic Tournee – Sevastopol/Baczysaraj – the Crimea – the Ukraine

    2002

    • Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny – Mexico City/Tula/Tulancingo, Meksyk

    • XXV Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny – Porto/Lamego, Portugalia

    • Przegląd Zespołów Folklorystycznych Województwa Wielkopolskiego – Duszniki, Polska (I nagroda)

    2001

    • Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny – Huhhot, Chiny (nagroda za wyśmienite wykonanie tańca „Kujawiak z Oberkiem”)

    • XXXV Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny – Zagreb, Chorwacja

    • XXXVIII Europada – Zamora, Hiszpania

    2000

    • Międzynarodowy Festiwal organizowany przez „Modern Dance Promotion of Korea” – Seoul, Korea Południowa

    • Muzyczno-folklorystyczny Festiwal „Fomged International the Mediterranean – Dream” – Antalya, Turcja

    • XXXVIII Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny Lefkas – Lefkada, Grecja

    • „Festival d´Ete” Macon, Nevers – Dijon, Francja

    • Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny (wyróżnienie) – Zielona Góra, Polska

    • Ogólnopolski Konkurs Tańca Leszno/Rydzyna Polska (III miejsce)

    1999

    • XII Edycja „Festival Folklorique des Enfants de Monde” – Beauport, Kanada

    • Międzynarodowy Festiwal C.I.O.F.F – Dorkovo/Plovdiv, Bułgaria

    1998

    • XVII Festiwal „Mondial de Folklore” – Drummondville, Kanada

    • XXXV Europada „Fraternitas Europae” – Rennes, Francja

    • III Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne – Poznań, Polska

    1997

    • The 3rd „Sultanahmet” International Folk Festival – Istambul – Turkey

    • International Folk Festival – Kildare and Mayo – Southern Ireland

    1996

    • 34th International Folk Festival – Lefkas, Lefkada – Greece

    1995

    • The 25th International Music Festival – Enschede – Holland

    • The Honour Diploma of The Minister of Culture and Art for achievements in disseminating the culture

    1994

    • 26th „Rasegna di Folklore Aviano”- Piancavallo – Italy

    • Folk Festival – Custonaci, Sicily – Italy

    1993

    • The 8th International Folk Festival – C.E.P.F.I. – Jerusalem – Israel

    • Festival and Artistic Tournee – Le Boupere – France

    1991

    • International Folk Festival – Cieza, Murcia – Spain – Artistic Tournee – Sweden and France (Perpignone)

    1990

    • „Cleveland´s International Eisteddfod” – Middlesbourg – England (the 5th and 8th prize amongst 23 foreign groups)

    1988

    • International Folk Festival – Quartu St. Ellena, Sardinia – Italy

    • Artistic Tournee – Reggio di Calabria – Italy, Stekene, Kamzeke – Belgium

    1987

    • International Folk Festival – „Rutherford Country” – Murfreesboro, Nashville – USA

    • International Folk Festival – Castrovillari, Munturno – Italy