• O nas

  Towarzystwo „Poligrodzianie”

  Towarzystwo „Poligrodzianie” powstało 02.12.2004 i posiada status organizacji pożytku publicznego. Towarzystwo coraz prężniej rozwija swoją działalność oraz pozyskuje szersze wsparcie dla swych działań ze strony organizacji samorządowych i firm. Ponadto ściśle współpracuje z Polsko-Polonijnym Klubem Współpracy Gospodarczej we Wrocławiu, Polskim Akademickim Stowarzyszeniem Folklorystycznym, European Folk Culture Organisation, Politechniką Poznańską, itd.

  W roku 2006 rozpoczęliśmy współpracę na arenie międzynarodowej realizując I projekt unijny, który zaowocował zaproszeniem, w charakterze partnera, do udziału w imprezie „Europe Hand in Hand” w czerwcu 2007 w Holandii.

  Nasza działalność:

  • Realizacja 509 audycji folklorystycznych w szkołach i przedszkolach współorganizowanych wraz z Wielkopolskim Biurem Koncertowym;
  • 16 prezentacji dla dzieci ze szkół podstawowych Poznania i okolic na terenie Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie
  • Jubileusz 20-lecia ZF „Mali Poligrodzianie”
  • Wyjazdy młodzieży na Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny do Belgii, Brazylii i Bułgarii
  • Prowadzenie zajęć tanecznych w przedszkolach i szkołach oraz współorganizacja wielu imprez i występów dla młodzieży
  • Współorganizacja wraz z MNRiPR-S w Szreniawie 4 edycji wesela
  • Organizacja X Jubileuszowej Konferencji European Folk Culture Organisation i realizacja projektu unijnego „Action 1”
  • Organizacja koncertu charytatywnego dla dzieci i młodzieży z domów dziecka i placówek rehabilitacyjnych „Studenci Dzieciom”

  Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą:

  Zespół Tańca Ludowego Politechniki Poznańskiej „Poligrodzianie”

  Zespół podczas swojej 40-letniej działalności odwiedził 58 krajów świata, dwukrotnie koncertował dla Papieża Jana Pawła II, zapraszany był przez Prezydentów i Ministrów wielu krajów, w tym Malty, Izraela, Malezji, Chin, Korei Płd., Irlandii czy Meksyku, koncertował dla Burmistrza Nowego Jorku i Króla regionu Kota Kanibalu. Prezentował polską kulturę więźniom w USA, na mongolskim stepie, w górach Nepalu, Chile i Meksyku, niejednokrotnie będąc nie tylko pierwszymi polskimi artystami, ale pierwszymi Polakami na tych ziemiach. Zespół nagrał audycje dla krajowych telewizji w Szwecji, Włoszech, Kanadzie, Meksyku, Chinach i Serbii. „Poligrodzianie” zdobyli szereg nagród w kraju i zagranicą, w tym tylko w 2012 roku I nagrodę jury w Malezji i I nagrodę na Olimpiadzie Teatralnej w Indiach w kategorii Folk. Odznaczeni zostali przez Ministra Kultury „Ambasadorem Kultury Polskiej”, uhonorowani dyplomem za zasługi przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego oraz jako pierwsza i jedyna jednostka organizacyjna Uczelni medalem „Zasłużony dla Politechniki Poznańskiej”. Za swoje zasługi otrzymali w 2013 roku nagrodę okolicznościową Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Koncert jubileuszowy 40-lecia istnienia Zespołu, który odbył się w hali produkcyjnej H. Cegielski – Fabryka Pojazdów Szynowych Sp. z o.o. dnia 5 października 2013 r. otrzymał nagrodę „The Best Creative and Artistic Folk Art Performance in Europe 2013”, przyznawaną przez European Folk Culture Organisation. Od 2014 r. Zespół stał się „Ambasadorem Wielkopolskiej Kultury”.  Działalność


  TP prowadzi szeroką działalność w zakresie edukacyjnym i komercyjnym. Zespół przygotowuje audycje dla szkół i przedszkoli, koncerty charytatywne. Jest organizatorem wymiany międzynarodowej EFCO, czy wreszcie zajmuje się oprawą artystyczną wesel w Szreniawie, bankietów, zjazdów, seminariów, festynów, spotkań wigilijnych.

  Działania edukacyjne

  Działania komercyjne

  Towarzystwo „Poligrodzianie” oferuje przygotowanie i wykonanie oprawy artystycznej Państwa jubileuszy, bankietów, zjazdów, seminariów, festynów, spotkań wigilijnych oraz dożynek i wesel.

  Profesjonalna kapela zagra zarówno program folklorystyczny, biesiadny, country jak i muzykę poważną. Wokaliści zaprezentują przyśpiewki ludowe, biesiadne, a także kolędy. Zatańczymy, zaśpiewamy i rozbawimy publiczność.

  Repertuar i skład osobowy do uzgodnienia w zależności od potrzeb i warunków scenicznych (od samej kapeli i dwóch par wokalno-tanecznych do 60-u wykonawców). Wszystko w oryginalnych, barwnych kostiumach.
  Ceny zależne od czasu trwania i miejsca imprezy.

  Sprawozdania merytoryczne z działalności stowarzyszenia: